Kamna jsou srdcem domova...

Kamna kachlová

Kachle mají svou minulost a čím dál víc i svou budoucnost. Kachlová kamna jsou jedny z nejkrásnějších topidel vůbec. Kachlová kamna opravdu žijí a dají život každé domácnosti. Množství barev a vzoru je opravdu hodně, proto si  každá hospodyňka přijde na své. Otevřete svou mysl a nechte si postavit to, co byste si přála.

O kachlových kamnech

Hlavní funkcí kamen je dodávání tepelné energie do vytápěných prostor.

Kachle z ohně do sebe vstřebávají teplo a pozvolně ho zase uvolňují do prostoru. Čím více takového materiálu v kamnech máme, tím déle trvá něž se kamna nahřejí. Na druhou stranu déle trvá než kamna vychladnou. Teplo se uvolňuje sáláním, nebo-li zářením, což je nejpřirozenější a nejzdravější teplo pro lidský organizmus. Při dotyku se o taková kamna nemůžete spálit. Chcete mít doma topidlo, které hřeje i několik hodin po vyhasnutí? Taková kachlová kamna Vám rád na míru postavím!


Kamna akumulační omítaná

Rádi slyšíte o teplu domova, že? Dříve se totiž vše točilo okolo kamen. Tam začínala rodina, tam se lidé scházeli, poznávali se, povídali si ... Cítili příjemné teplo, i teplo ve svém srdci. Teplo domova.

Na rozdíl od kachlových kamen, kamna omítaná nejsou tvarem nijak omezená. Máte rádi květiny, otisky rukou, nebo mozaiky? Vše je možné. Většinou taková kamna omítám hlínou a s hlínou se dají dělat opravdu krásné věci. Mají život a fungují stejně jako kachlová kamna. Vytápí sálavým teplem.


Kamna kombinovaná

sálává a konvekční zároveň

Díky kvalitním materiálům v dnešní době zkušený kamnář může postavit opravdu cokoli. Přesně taková kamna, která budou vyhovovat vašemu přání podle způsobu využívání vašeho domu. Můžete mít kamna která jsou postavena tzv. na těžko. To znamená, že bude déle trvat než začnou hřát. Ale můžete si na takových kamnech nechat postavit vzduchové průduchy, díky kterým Vám do místnosti bude proudit teplý vzduch i když kamna budou ještě studená.

Díky digitální regulaci hoření, která je nastavená přesně podle kamen, tzn. podle velikosti ohniště, délky tahového systému, výšku komína atd., se po zapálení v ohništi o kamna se nemusíte starat. Regulace zajistí správné hoření a teplo vám nepůjde zbytečně do komína. Ušetříte až 30 procent dřeva ročně.


   Podívejte se na kamna zblízka!

Kamna, která vidíte na fotce a videu:

- váží 1 tunu

- jsou akumulační (sálavá) a konvekční (rychlovytápěcí) 

- 4kg dříví na 8hod

- mají biotopeniště

- rozměr š 1,25m x h 0,67m x v 2,25m

- dobře se hodí na chalupu, k občasnému bydlení

- mají digitální regulaci hoření