Sporák je od slova "spořit", tedy s málem dřeva uvařit a upéci.

Sporáky kachlové

Hlavní funkcí sporáku je tepelná úprava potravin. Vytápění prostor je funkce druhotná. Slovo sporák vzniklo od slova spořit. Tedy s málo dřevem uvařit a upéci. Výhodou kachlových sporáků je, že jsou dobře udržovatelná. Co se zašpiní to se rychle uklidí. Kachlový sporák je skvělý designový prvek ve Vaší domácnosti. Hodí se do chalup, chat, dřevěných srubů, roubenek i do moderních domácností. Kachlová kamna nabízejí širokou škálu barev, zdobení, velikostí kachlů. Dopřejte si jedinečný a originální kachlový sporák i s uměleckým kováním, třeba i pozlaceným.


Sporáky s biotopeništěm

Chtěli byste sporák, ale i něco pěkného z kachlí do ložnice? V dnešní době, díky novým technologiím materiálů je možné stavět sporáky s biotopeništěm. Dokonce od roku 2020 to bude povinné. Takový sporák Vám bude splňovat nové emisní normy. Jednoduše Vám půjde z komína takový kouř, který bude státem dovolený. Výhodou také je, že díky získané vyšší teplotě z ohniště je možnost více využití takového sporáku. Tudíž je možné vytápět více místností. V kuchyni si v klidu vaříte a když chcete, pustíte si teplo třeba do Vašeho obýváku, nebo ložnice, kde Vám stojí další krásná kamna. Tyto místnosti zůstávají stále čisté, poněvadž ohniště a dřevo je v kuchyni. A navíc je to i finančně výhodnější varianta.


Sporáky omítané 

Dříve si každý nemohl dovolit kachlový sporák, proto se stavěly i sporáky z klasických pálených cihel a omítaly se hlínou. Takový sporák se jednou za čas musel vybílit vápnem. Omítaný sporák má svou eleganci, přírodní vzhled a doslava duši.