Jste labužníci? Úprava pokrmů v pecích je jedna z velice významných ingrediencí kuchaře!

Pece

  Jste labužníci? Úprava pokrmů v pecích je jedna z velice významných ingrediencí kuchaře. Pizza pec nebo pec na chleba... jak je libo. Takovou pec si můžete nechat postavit samostatně nebo jako součást zahradního krbu nebo-li zahradní kuchyně. Pece se dají postavit hliněné, cihlové nebo  individuální. 


  Testování pece v praxi

  Naši zákaznici nás pozvali na první rozpálení pizza pece, nebo-li také pece na chleba. Atmosféra byla velice příjemná a pizza naprosto fantastická! :) 

  Pec jsme rozpalovali zruba 60 min na 450°C 3kg polínek suchého dříví. V teplotě 300°C jsme pekli pizzu kolem 2min.  V teplotě 180-250°C jsme upekli domácí kváskový chleba z celozrnné mouky. Chutnal jako od babičky! :) V peci je možné upéct také buchty, preclíky, housky. Zhruba mezi 60-80°C je také možné sušit ovoce. 

  Tato pec je skvělá volba a krásný designový prvek pro každou zahradní kuchyň. Je vhodná pro každého milovníka grilování a domácího pečení! Pokud máte zájem realizovat tuto nebo podobnou zahradní pec, neváhejte nás kontaktovat.


  Jak se staví pizza pec?

  Podívejte se na video a dozvíte se nejvíc! :)

  Při stavbě pizza pece jsem použil materiály jako hlíněné cihly, šamot, dřevěné trámy a hlínu. Tato pec je v rustikálním designu. Stavba této pece trvá 2-3 týdny. Maximální teplotní rozsah je 450°C. Pod pecí jsou dva sokly cihlou obložené. Jeden na ukládání dříví a druhý na odkládání pracovních pomůcek při pečení, sokl se dá zavřít dřevěnými dvířky s uměleckým kováním. Na přání zákazníka u teto pece ve videu dvířka nejsou. Celá stavba váží 1,5tuny a má rozlohu 2,5mx1,5m. Komín je kamenný.