Krbová kamna dodávají život a eleganci Vaší domácnosti...

Krby zahradní

Není nad letní grilování s přáteli, že? Oheň praská, měsíc svítí, cvrčci cvrkají. Přiznejte si, zahradní kuchyně je přáním každé romantické ženy a nejednoho grilováním posedlého muže. :)

Ke grilovacímu krbu je možné přistavit udírnu i sporák s pracovním prostorem a podsvícením pro zdůraznění večerní atmosféry. Nejvhodnější je stavba omítaná s designovými prvky z kamene, cihel a dřeva. Kování a kovářské doplňky od uměleckého kováře je samozřejmost.


Krby konvekční

Hlavní funkcí krbu je začlenění živlu ohně do interiéru. Mnoho lidí rádo pozoruje oheň. Konvekční krby jsou snadno a rychle zhotovitelné, nezabírají v interiéru mnoho místa a jejich vytápěcí účinek se projeví téměř bezprostředně po zatopení. Výdechy teplého vzduchu je možné vyústit do jiných místností. Nabízíme krby s krbovou vložkou od nejlepších dodavatelů. Konvekční krby rohové nebo průhledové se skvěle hodí do každé moderní domácnosti.


Krby akumulační

Variantou sálavých krbů jsou krby akumulační. Za krbovou vložkou je postaveno několik metrů tahového systému. Takové topidlo může mít akumulační schopnost i několik hodin.  Krb se staví z krbovou vložkou s většími prosklenými dvířky než u kamen, které mají menší prosklená dvířka. Nevýhodou vložky s velkým prosklení ale je, že hrozí přetopení vytápěné místnosti, jelikož 30 procent tepla uniká do prostoru sklem dvířek krbu. Akumulační krby se dají postavit s ležením, omítané, kachlové nebo kombinované, v moderním nebo rustikálním designu. Akumulační krb bude ozdobou ve Vaší domácnosti nebo chalupě a dodá pohodovou a romantickou atmosféru.