Novinky a užitečné informace kolem kamen a vytápění...

Modrý kachlový sporák s vyměníkem

Pro úspěšnou realizaci stavby je nezbytná 3D vizualizace

Kvalitní 3D vizualizace Vám může pomoci na cestě k vytouženému krbu. 3D vizualizace ukáže nejen to, jak krb bude vypadat, ale spočítá vše potřebné, aby se stavba mohla realizovat.

Novinky z Evropského parlamentu

Věděli jste, že EU vydalo novou normu ohledně emisí kachlových a omítaných kamen? 

Multifunkční sporák

Zde můžete shlédnout, jak probíhá stavba sporáku s absorbérem. Není to klasický sporák. Tento sporák bude sloužit k vytápění celé domácnosti, ohřevu vody a samozřejmě na pečení těch nejlepších koláčů na světě! :) 

Sporák s absorberem díl 1

Sporák s absorberem díl 2

Starý sporák v novém kabátku :)

Tak a hotovo, rekonstrukce dokončena! Nyní majitelé tohoto sporáku mohou užívat pohody pěkně na peci, jak tomu bylo v pohádkách i za dob našich babiček!


Způsoby vytápění. Které je pro Vás nejlepší?

Biotopeniště nemá nic společného s pěstováním zeleniny. Je nazýváno bio z důvodu, že při spalování dřeva v takovém ohništi se spalují škodlivé látky, tudíž má nízké emise. Dříve se používalo ohniště roštové. Do ohniště se nasypalo uhlí a skrz rošt proudil do ohniště vzduch potřebný pro spalování. Po nějaké době kamnáři zjistili, že pro spalování...

Způsob vytápění prostor teplovzdušnou konvekcí se nazývá otevřený teplovzdušný systém. Je to velmi pohotový a rychlý způsob vytápění. S ohledem na malou hmotnost, malou prostorovou, materiálovou a pracovní náročnost je to jeden z nejlevnějších způsobů vytápění. Vzdušná cirkulace (jak vidíte na obrázku) způsobuje...

Všechno teplo pochází od Slunce. Teplo slunečních paprsků se šíří i vakuem, jelikož funguje na principu sálavého tepla nebo-li zářením. Vzpomeňte si na okamžik, kdy slunce vyjde z mraků. V mžiku cítíte na tváři teplo i když teplota vzduchu je pořád stejná.
Stejně tak fungují akumulační kamna. Vytápí sálavým teplem, které nelze vyvětrat. Takže není...

Videorecenze spokojeného zákazníka :)

Tento krb s nikou na dřevo je v kombinaci moderního a rustikálního designu. Je to krásný a dominantní prvek v každé moderní domácnosti, který jistě nikdo nepřehlédne. Stavba mi trvala 6 dnů. Použil jsem materiál jako Ytong na niku, izolační desky Skamotek, krbovou vložku a obklad s imitací kamene. 

Akumulační kamna s biotopeništěm


Stavba pece na chleba