Novinky a užitečné informace kolem kamen a vytápění...

Starý sporák v novém kabátku :)

Tak a hotovo, rekonstrukce dokončena! Nyní majitelé toho to sporáku mohou užívat pohody pěkně na peci, jak tomu bylo v pohádkách i z doby našich babiček!


Způsoby vytápění. Které je pro Vás nejlepší?

Biotopeniště nemá nic společného s pěstováním zeleniny. Je nazýváno bio z důvodu, že při spalování dřeva v takovém ohništi se spalují škodlivé látky, totiž má nízké emise. Dříve se používalo ohniště roštové. Do ohniště se nasypalo uhlí a skrz rošt proudil do ohniště vzduch potřebný pro spalování. Po nějaké době kamnáři zjistili, že pro spalování...

Způsob vytápění prostor teplovzdušnou konvekcí se nazývá otevřený teplovzdušný systém. Je to velmi pohotový a rychlý způsob vytápění. S ohledem na malou hmotnost, malou prostorovou, materiálovou a pracovní náročnost je to jeden z nejlevnějších způsobů vytápění. Vzdušná cirkulace, (jak vidíte na obrázku) způsobuje...

Všechno teplo pochází od Slunce. Teplo slunečních paprsků se šíří i vakuem, jelikož funguje na principu sálavého tepla, nebo-li zářením. Vzpomeňte si na okamžik, když slunce vyjde z mraků. V mžiku cítíte na tváři teplo i když teplota vzduchu je pořád stejná.
Stejně tak fungují akumulační kamna, vytápí sálavým teplem, které nelze vyvětrat. Takže není...

Videorecenze spokojeného zákazníka :)

Tento krb s nykou na dřevo je v kombinaci moderního a rustikálního designu. Je to krásný a dominantní prvek v každé moderní domácnosti, který jistě nikdo nepřehlédne. Stavba mi trvala 6 dnů. Použil jsem materiál jako Ytong na nyku, izolační desky Skamotek, krbovou vložku a obklad s imitací kamene. 

Akumulační kamna s biotopeništěm


Stavba pece na chleba


Přečtěte si jako první, co je u nás nového!